Jaskinie w Sorbas, Almería

 

Wizyta w jaskiniach w Sorbas jest wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Jest całkowicie różna od każdej innej jaskini odwiedziliśmy wcześniej, a to dlatego, że jest to jaskinia niezmieniona w swojej pierwotnej formie, bez przystosowanych dla turystów ścieżek, bez oświetlonych korytarzy.

Rzeczywiście ta jaskinia jest taka jaka jest....Podczas zwiedzania jej (z przewodnikiem, kaskiem i latarką), już wewnątrz, doznajemy wspaniałego i niesamowitego uczucia ....zarówno dzieci jak i dorośli, bawią się dobrze.  Trasa podstawowa jest dostȩpna dla wszystkich z normalną mobilnością.

Trasa podstawowa

Jest to trasa o niskim poziomie trudności i odpowiednio krótkim czasie zwiedzania. Wskazana nawet dla bardzo małych dzieci i osób starszych.

Trasa mieszana

Jest to trasa o średnim stopniu trudności i odpowiednio dłuższym czasie zwiedzania. Polecana dla tych, którzy  chcą połączyć speleologię i podziwianie jednocześnie wyjątkowego podziemnego krajobrazu.

Trasa techniczna

Jest to trasa o wysokim stopniu trudności ,i odpowiednio długim czasie zwiedzania, dla tych, którzy są wyszkoleni technicze w zakresie speleologii. 

Jaskinie w  Sorbas znajdują się w Parku Przyrody "Karst en Yesos de Sorbas". Jest to obszar pod chronioną prawną od dnia  18 lipca 1989r.