Park rozrywki Oasys MiniHollywood

 

Tabernas, jedyna pustynia w Europie, autentyczny scenariusz amerykańskich westernów i spaghetti-westernów, stała się najbardziej oryginalnym parkiem rozrywki w basenie Morza Śródziemnego.

Oasys MiniHollywood organizuje autentyczne pokazy rodem z dzikiego zachodu, które odtwarzają klasyczne sekwencje z walk i pościgów konnych. Na terenie Oasys znajduje siȩ imponujący rezerwat zoologiczny z ponad 800 gatunkami zwierząt i 200 gatunkami roślin, basen i restauracja.

Tabernas był filmowym rajem Hollywood na przestrzeni dwóch intensywnych dekad, lat 60 i 70. Po jej scenariach przechadzali siȩ tacy znani aktorzy jak Clint Eastwood, Brigitte Bardot, Anthony Quinn, Claudia Cardinale, Alain Delon, Sean Connery, Raquel Welch, Orson Welles. Pustynia w Tabernas i jej unikalne, piękne i tajemnicze krajobrazy, były ṥwiadkiem krȩcenia scen do legendarnych filmów takich jak „Lawrence z Arabii”, „Kleopatra”, „Dobry, zły i brzydki”, " Śmierć miała cenę " czy  " Indiana Jones i ostatnia krucjata ".

W czerwcu 1997 roku zostało utworzone w OASYS Mini Holiwood zoo z ponad 200 różnymi gatunkunkami roślin, które znajduje się w samym sercu pustyni Tabernas gdzie jednak rośnie ponad 4000 drzew. Rezerwat Zoologiczny Oasys należy od początku do Iberyjskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (AIZA), które zrzesza najwybitniejsze ogrody zoologicznych w Hiszpanii i Portugalii, i którgo celem jest dążenie do tego by ogrody zoologiczne stały sie centrami odnowy roṥlinnej i edukacji ekologicznej. Ponadto Oasys jest częścią Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), które reprezentuje i zrzesza ponad 300 instytucji członkowskich z 35 krajów.

Strefa tematycznych basenów składa się z dużego basenu, drugiego ze zjeżdżalniami dla dzieci i jacuzzi dla dorosłych. Baseny są bezpłatne dla gości odwiedzających park.

Park tematyczny znajduje się zaledwie 25 km od obiektu Cortijo 4 Elementos.