Okolice

Otaczają nas różnorodne tereny pólpustynne, obszary gipsowe i okolice o wulkanicznej przyrodzie; miejsca, które zachowały niezwykłe piękno, kulturę i tradycję. Obszary te dają również schronienie dla wileu zwierząt i roślin, które w tej oazie znalazły idealne miejsce do zamieszkania.

Lucainena de las Torres znajduje się 3 km od cortijo. Jest to piękna wioska  o ogromnych możliwościach turystycznych, znana z Zielonej Ścieżki, byłej linii kolejowej, która łączyła tą miejscowość z inną o nazwie Agua Amarga.

Dziewicze zatoczki i rajskie plaże Parku Naturalnego Cabo de Gata-Níjar znajdują się 30 min. jazdy samochodem.

Pustynia w Tabernas i tor do wyścigów motocyklowych znajdują się tylko 20 min. jazdy samochodem.

Park naturalny Karst de Yesos w Sorbas znajduje się 15 min. jazdy samochodem.

45 min. mamy do Almerii i do lotniska, 1,5 h do Granady i 2 h do Murcii.


 

Lucainena de las Torres

Piękna andaluzyjska miejscowość, odwiedzana przez amatorów turystyki aktywnej i zwolenników obcowania z przyrodą. W 1998 roku uznana została za najpiekniejszą wioskę w Andaluzji.

Do zwiedzenia polecamy: Kościół, Kopalnie, okoliczne szlaki turystyczne, Zielona Ścieżka.

 

Park Naturalny Cabo de Gata-Níjar to park wulkanicznego pochodzenia. Jest to największy i najważniejszy pod względem ekologicznym obszar lądowo-morski zachodniego pasma europejskiego Morza Śródziemnego.

Pustynia w Tabernas uznawana jest za jedyny, prawdziwy, obszar pustynny na kontynencie europejskim.  Miejsce to, o niesamowicie pięknym i sugestywnym krajobrazie, było główną sceną kręcenia wiele fimów  w prowncji Almería, która w latach 60-tych i 70-tych znana była jako "Europejskie Hollywood".

Przed Pustynia w Tabernas znajduje się tor do wyścigów motocyklowych.

 

Park Naturalny Karst de Yesos w Sorbas znajduje się 15 minut jazdy samochodem. Jest to niesamowity, podziemny świat utworzony w ciągu tysięcy lat przez wodę deszczową, drążącą w gipsowych skałach. Mamy tu podziemny system jaskiń gipsowych największy w Hiszpanii i drugi co wielkości na świecie, system Jaskini Wodnych o prawie 8.500m długości.

 

Dom został zbudowany w drugiej połowie XIX wieku. W latach pięćdziesiątych XX wieku w kuchnii cortijo udzielano lekcji dzieciom z Rambla Honda. Była to wiejska szkoła. W latach 2011 y 2012 wyremontowaliśmy dom w całości zachowując estetykę typowych andaluzyjskich domów.