Blog

Dowiedz siȩ wiȩcej.

 

Piękna andaluzyjska miejscowość, odwiedzana przez amatorów turystyki aktywnej i zwolenników obcowania z przyrodą. W 1998 roku uznana została za najpiekniejszą wioskę w Andaluzji.

Do zwiedzenia polecamy: Kościół, Kopalnie, okoliczne szlaki turystyczne, Zielona Ścieżka.


Lugares de interés

Hornos de calcinación


Szlaki w Lucainena de las Torres

SL A 62 - Kopalniana ścieżka

Zielona Ścieżka w Lucainena de las Torres

PR A 331 - Los Marchales

 

Park Naturalny Cabo de Gata-Níjar to park wulkanicznego pochodzenia. Jest to największy i najważniejszy pod względem ekologicznym obszar lądowo-morski zachodniego pasma europejskiego Morza Śródziemnego.

Cabo de Gata jest pierwszą chronioną morską przestrzenią lądową w Andaluzji. Ze wzglȩdu na kontrast między środowiskiem morskim, przybrzeżnym i lądowym, wystȩpowanie wielu unikalnych gatunków oraz charakterystyczne cechy najbardziej suchego ekosystemu Europy,  obszar ten jest również uznawany na arenie międzynarodowej jako Rezerwat Biosfery i Geopark.

Duża część specyfiki ekologicznej i krajobrazowej parku ma swoje źródło w braku klimatycznej zimy i w jego różnorodności geologicznej.

Cabo de Gata-Níjar ma imponującą linię brzegową z nagłymi klifami, do których prowadzą miejskie plaże, takie jak San José i Aguamarga; wspaniałe naturalne plaże, takie jak Mónsul i Los Genoveses; ukryte i prawie niedostępne zatoczki jak Carnaje i Enmedio; oraz spektakularne skały i rafy wulkaniczne, takie jak Punta de los Muertos i Mesa Roldán.

Uboga i nieurodzajna gleba, ze względu na niskie opady deszczu, jest miejscem występowania unikalnych zestawów flory kontynentu europejskiego z ponad 1000 gatunkami roślin. Palmy i cornical opinają strome wulkaniczne zbocza, gęste formacje esparto, rozmarynu i azufaifos okładają równiny a   wczesną wiosną tysiące stokrotek farbują na żółto morskie klify.

Na dnie morza rozwijają się rozległe łąki oceanicznej Posidonii. Rozprzestrzenianie tego gatunku roślin, przypominającej zielone algi, daje wrażenie autentycznych podwodnych lasów, zamieszkałych przez morskie stworzenia: kraby, ośmiornice i ryby.  Nurkowanie lub snorkel w tych czystych wodach jest doświadczeniem, które trudno zapomnieć. 

Obszary wydobycia soli morskiej w Cabo de Gata skupia dużą część ptasiej fauny parku. Wiele ptaków, takich jak flamingi, bociany czy siewki, znajduje pokarm w tych przybrzeżnych wodach. Przez cały rok można obserwować ponad 80 gatunków ptaków.

Jedną z najważniejszych cech parku naturalnego jest jego uczłowieczony charakter. Wiele opuszczonych gospodarstw, studnie i młyny, uznane za dziedzictwo kulturowe, są wkomponowane w krajobraz.  Fenicjanie i Rzymianie rownież pozostawili ślady swych wędrówek przez te ziemie.  Wykorzystali obfite zasoby rybne  wybrzeża i pozostawili jako spuściznę metody solenia ryb i purpurȩ.

Nurkowanie, jazda na rowerze, wycieczki morskie, trasy jeździeckie lub zwyczajne spacery, pokazują odwiedzającym bogactwo tej naturalnej przestrzeni. Zbliżyć się do dzielnicy rybaków, położonej w La Isleta del Moro, do górniczego miasta Rodalquilar, do niesamowicie pięknej Playa de los Muertos lub wspiąć siȩ na imponujące klify Los Escullos są unikalnym doświadczeniem oferowanym przez to uprzywilejowane środowisko.

 

Wszyscy znamy Pustynię Tabernas, chociaż  jej nie znamy, wiemy o niej, ponieważ widzieliśmy ją w dziesiątkach reklam i filmów, od Indiany Jonesa po Gra o Tron, poprzez wiele reklam i zdjęć do czasopism o modzie, samochodach, napojach, o wszystkim. Branża filmowa i reklamowa znajduje tutaj najbardziej niezwykłe scenerie.

Naturalne Pustynne Miejsce Tabernas znajduje się na północ od miasta Almeria, między górami Filabres i Alhamilla. Wpusty, stoki, wyschniete koryta rzek. Pustynia i pustkowie. Pejzaż transportowany z bogatego dna Morza Śródziemnego uznawany jest za jedyny obszar pustynny właściwy dla całego kontynentu europejskiego.

Flora przedstawia dużą liczbę endemitów, charakterystycznych dla tego obszaru.

Ze względu na bogactwo ptasiej fauny obszar ten uznano za obszar specjalnej ochrony ptaków. Ptaki można obserwować głównie na obszarze wyschniȩtych rzek lub w ścianach, gdzie znajdują schronienie, aby się zagnieździć. Ponadto spotkać można gady takie jak jaszczurka czerwonogłówka, wąż drabinkowy lub jaszczurka ocelado oraz ssaki, takie jak lis, królik, słynna popielica i dwa gatunki jeżyków hiszpańskich: mauretański i zwyczajny,  które żyją w tym wyjątkowym miejscu.

W krajobrazie znajduje się naturalne muzeum na skalę rzeczywistą, żywe i wyjątkowe w kontekście europejskim ze względu na jego zainteresowanie badaniami nad procesami erozyjnymi i geologicznymi. Można obserwować mikrokratery spowodowane uderzeniem kropel deszczu, bajeczne kominy, bruzdy, wąwozy, rafy kopalniane.

 

Karst de Yesos w Sorbas znajduje się na wschodnim wybrzeżu Andaluzji, na wschodnim krańcu podziemnego, pustynnego korytarza Tabernas-Sorbas, najsuchszego miejsca w Europie. W pozornie jałowym krajobrazie ukryta jest jedna z najbardziej imponujących perełek Andaluzji. To podziemny świat wyrzeźbiony tysiącletnią akcją wody deszczowej w potężnym, gipsowym kamieniu.

Ponad 1000 studni, najczęściej połączonych ze sobą, spektakularny i zróżnicowany wszechświat krystalicznych formacji: stalaktyty, stalagmity, kolumny i korale, ich ogromny walor edukacyjny i naukowy oraz duże zainteresowanie speleologiczna wpłynȩły spowodowały, że  Karst de Yesos w Sorbas stał siȩ jedną z najważniejszych tego typu formacji na świecie, jednym z klejnotów geologicznych planety.

Historia geologiczna Karstu sięga sześciu milionów lat temu kiedy Morze Śródziemne zalewało dorzecze Sorbas. W późniejszym okresie morze stawało siȩ coraz płytsze, poddawało się silnemu procesowi parowania w wyniku którego odsłoniła się warstwa gipsowa o grubości ponad 100 metrów. Odsłoniȩta pokrywa gipsowa została narażona na powolne, ale nieustające działanie wody deszczowej, które wyrzeźbiło krajobraz niezwykłej urody.

Woda deszczowa jest w stanie powoli rozpuścić skały gipsowe, generując obfite, zamkniȩte wgłębienia w ich powierzchni. Powstają w ten sposób tzw. okna karst, doliny i przepaści, które łączą suchą powierzchnię z siecią złożonych, podziemnych chodników. Woda, przedostająca siȩ przez te okna, kontynuuje swoje łagodne działanie erozyjne  tworząc największy w Hiszpanii, i drugi co wielkości na świecie, system Jaskini Wodnych o prawie 8.500m długości. 

Na suchym, stepowym obszarze powierzchni Karst wystȩpująca tu roślinność musiała dostosować się do trudnych warunków środowiskowych a także opracować pomysłowe strategie poszukiwania i magazynowania wody. Typowe rośliny tego obszaru to narcyz Sorbas, matamarilla lub espuelilla Sorbas, wraz z jednym z najbardziej charakterystycznych, na południowo-wschodniem wybrzeżu półwyspu iberyjskiego, gatunków zwierzat: żółwia arabskiego. Ponadto skaliste klify i stoki bardzo charakterystyczne dla tego obszaru stają się idealnym siedliskiem puchacza i orła, a otwory w  dużych blokach gipsowych dają schronienie lisom, borsukom i łasicom.

Kras działa jak duża gąbka, która gromadzi i przechowuje całą wodę deszczową, a następnie wypuszcza ją na zewnątrz tworząc źródła wody. Największe z nich to Młyn, który powstał w kanionie rzeki Aguas. Stała obecność wody w tym suchym środowisku powoduje efekt oazy, która wytwarza mokradło o dużym znaczeniu ekologicznym. Oleandry, trzciny i białe topole tworzyą galerię zagajników, które zapewniają schronienie dużej kolonii ptaków wodnych, słowików, zimorodków,etc.

Zmagazynowana woda była dawniej również wykorzystywana przez człowieka. Do tego celu używano, dziś całkowicie porzucone, urządzenia wiejskie takie jak młyny, promowano produkcje mąki i oliwy z okolicznych zbóż i gajów oliwnych. Dzieki temu obszar Los Molinos del Río Aguas mógl zostac zaludniony i stac sie terenem uprawy warzyw.

W obrębie osady i w jej sąsiedztwie znajdują się różne cortijadas, istne skarby takie jak Marchalico, teraz całkowicie opuszczone, i wspomniane wyzej Los Molinos del Rio Aguas, obecnie zamieszkane i w procesie odbudowy. Te wszystkie budowle staly sie niemymi świadkami tej charakterystyczej agrokultury, obecnie wymarłej,  która podobnie jak na innych terytoriach pustynnych prowincji Almeria, doprowadziła do ​​wyjątkowej migracji ludnosci w XX wieku.

Miasto Sorbas znajduje się dwa kilometry od Karst de Yesos i ma typową arabską strukturę miejską, z siecią stoków i alejek. Jego rzemieślnicza tradycja, festiwale etnograficzne, architektura oraz bogate i urozmaicone dania kuchni lokalnej z pewnością ucieszą odwiedzających.

 

Położona w gminie Carboneras, zawdzięcza swoją nazwę częstotliwości, z jaką ciała rozbitych marynarzy wyplywały w przeszłości na jej brzegach, ciągnięte przez morskie prądy, które zbiegają się w tym miejscu.

Jest to jedna z najbardziej znanych i cenionych plaż na całym hiszpańskim wybrzeżu, często pojawiająca się na listach najbardziej popularnych plaż w ostatnich latach.

Do plaży można dojść przez dwie strome ścieżki od strzeżonego parkingu po obu stronach drog łączącej Carboneras z Agua Amarga. Ta niewielka trudność sprawia, że pomimo uznania, napływ kąpiących się turystów jest umiarkowany.

 

Ta plaża położona na końcu San José, około 3 km od centrum, jest jedną z najbardziej znanych i cenionych na wybrzeżu Almerii. Na wydmach tej plaży odbyły się liczne sesje filmowe i telewizyjne. Często pojawia się również na listach najbardziej popularnych plaż osiągniętych w  różnych środkach przekazu.

Nazwa pochodzi od obecności armii chrześcijańskiej  Republiki Genui, która wylądowała w tej zatoce w 1147 roku, aby wesprzeć Alfonso VII w jego walce z muzułmanami. Od tego czasu flaga miasta Almería jest taka sama jak flaga państwa genueńskiego.

Plaża skatalogowana jako Strefa B3 w PORN z 2008 roku.

 

Ta plaża znajduje się na końcu San José, około 4 km od centrum miasta. Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych na całym wybrzeżu Almerii. Charakteryzuje ją tzw. peineta (skalne urwisko w kształcie fali) pochodzenia wulkanicznego, utworzonego miliony lat temu a także piaszczyste wydmy.

W tym miejscu były kręcone sceny filmowe Indiana Jones i ostatnia krucjata; mitycza scena, w której Sean Connery niszczy hitlerowski samolot strasząc mewy parasolem, Niekończąca się opowieść, Bwana,  Porozmawiaj z nią, ogłoszenia Junta de Andalucía, pierwszy viedeo clip Davida Bisbala  Ave Maria oraz Tourner la page  piosenkarki Zaho.

Dojazd do tej plaży prowadzi przez nieutwardzoną drogę, przejezdną przez cały rok dla wszystkich typów pojazdów. W sezonie letnim miasto udostepnia autobus do plaży aby zapobiec nadmiernej aglomeracji.

 

Ta plaża bierze swoją nazwę od starej fabryki soli rafinowanej w sąsiedniej okolicy. Obecnie fabryka nie działa, a miasto koncentruje się na usługach turystycznych z licznymi barami i restauracjami położonymi nad brzegiem morza.

We wschodniej częśc tej plażyznajduje się zestaw kamiennych płyt, które służą jako siedlisko dla wielu małych ryb. Jest to idealne miejsce na snorkel.

Mieszkańcy Alemrii wiedzą, że ta plaża jest idealna, gdy wieje wschodni wiatr, ponieważ formacja skalna, w której znajduje się latarnia Cabo de Gata, służy jako schronienie, a kąpiele w tym miejscu są bardzo przyjemne.

Ta nadmorska okolica znajduje się bardzo blisko latarni morskiej Cabo de Gata i rafy Sirenas. Obszar La Fabriquilla przynanależy do gmin Almería i Níjar. Granicą jest stara droga latarni morskiej, która do dziś istnieje w sąsiedztwie Salinas, gdzie spotkać można kolonię flamingów zamieszkujących okoliczne mokradła.

 

Położony w pobliżu klifu Cabo de Gata, jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w tym parku przyrody. Obserwowane pionowe formy to pozostałości skał wulkanicznych, które powstały po krystalizacji magmy wewnątrz wulkanu ponad 12 milionów lat temu w okresie trzeciorzędu.

"Reef of the Sirens" to reszta starego komina wulkanicznego poddanego procesowi różnej erozji.

Prawdopodobnie miejsce to przyjęło nazwȩ od obecności kolonii fok mnichów, które okoliczni rybacy nazywali syrenami lub lwami morskimi. Te foki zamieszkiwały całe wybrzeże Cabo de Gata aż do połowy XX wieku (obecnie gatunek ten jest zagrożony wyginięciem w całym regionie Morza Śródziemnego).

Nazwa jest bez wątpienia sugestywna i romantyczna,  przenosi nas do scenariuszy wielkich przygód i fantastycznych podróży.

 

Zalecana pora roku: Przez cały rok, chociaż nie zaleca się pokonywania trasy w czasie ekstremalnego upału.

Odległość trasy: 6,3 km.

Środki lokomocji: Chodzenie.

Stopień trudności: niski.

Zalecenia: Zalecane buty to obuwie górskie i odzież odpowiednia do warunków pogodowych, i oczywiście wskazane jest zabranie aparatu fotograficznego.

Trasa ma długość 6,3 km. Zaczyna się obok Zielonej Ścieżki (można też zacząć od Placu Ratuszowego, pokonując pierwszy odcinek przez wioske, gdzie wyróżnia się Kościół Matki Boskiej z Montesión) i przechodzi obok starych kopalni i nieczynnych piecy do wypalania żelaza. 8 wielkich pieców pokazuje, jak ważna była działalność górnicza w tej gminie od 1894 roku do połowy wieku XX. Dalej trasa prowadzi przez centrum wioski, obok  dawnych pralki i pijalni, wciąż w użyciu, które prowadzą do miejscowego źródła wody zwanego Marchal. Następnie przechodzi przez obszar "Huertos", gdzie można zobaczyć stuletnie drzewa szarańczynu, i kończy się ponownie na Zielonej Ścieżce, którą dawniej biegły tory kolejowe służące do transportowania wydobytego minerału z Lucainena do Aguamarga.

 

Zalecana pora roku: Przez cały rok, chociaż nie zaleca się pokonywania trasy w czasie ekstremalnego upału.

Odległość trasy: 5 km.

Środki lokomocji: Chodzenie pieszo lub jazda na rowerze.

Stopień trudności: niski.

Zalecenia: Zalecane buty to obuwie górskie, odzież odpowiednia do warunków pogodowych i oczywiście wskazane jest zabranie aparatu fotograficznego.

Zielony Szlak ma na celu przypomnienie przeszłości górniczej gminy, odzyskanie układu starej linii kolejowej, aby przekształcić ją w miejsce wypoczynku i rekreacji, gdzie można spacerować i cieszyć się scenerią oferowaną przez to piękne otoczenie. Zaczyna się w Lucainena de las Torres, od dawnego budynku firmy górniczej (obecna szkoła), a kończy w Puente del Saltador na Rambla Honda. Zieliny Szlak ma długość 5,5 km i jest odpowiedni dla pieszych, rowerzystów i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Istnieje możliwość przedłużenia trasy na drodze z Rambla Honda do Polopos o 7 km więcej.

 

Zalecana pora roku: Przez cały rok, chociaż nie zaleca się pokonywania trasy w czasie ekstremalnego upału.

Odległość szlaku: 13 km.

Środki lokomocji: Chodzenie.

Stopień trudności: średni-niski.

Zalecenia: Zalecane buty to obuwie górskie, odzież odpowiednia do warunków pogodowych i oczywiście wskazane jest zabranie aparatu fotograficznego.

Pierwsza część ścieżki przebiega przez Zielony Szlak a druga przez Rambla Honda, Rambla de los Morales i wspina się na Paraje de los Morales. Podczas wspinaczki można zobaczyć El Peñon de Lucainena po jednej stronie a po drugiej Marchal i La Vega w Lucainena de las Torres. Trasa kończy się spacerem po ulicach Lucainena de las Torres.


Odległość: 14 km. (wersja skrócona: 9 km.).

Nachylenie: Droga o niewielkim nachyleniu (nachylenie wynosi około 150 m.) i 250-300 m. wysokości

Czas trwania: 5 godzin. (krótsza: 3 godziny) IGN Map: 1030-3 (Tabernas).

Rodzaj drogi: wyschnięte koryto rzeki i ścieżka.

Trudność: Niska

Pustynia w Tabernas jest rezerwatem przyrody od 1989 roku ze względu na jej szczególne piękno, na suchy wręcz księżycowy krajobraz.

Obszar ten charakteryzuje  3000 godzin słonecznych w roku, niskie opady deszczu (200-250 mm. rocznie), minimalne temperatury -5°C w zimie i  maksymalnie 48°C w lecie.

Szlak zaczyna się w miejscu scenariuszy filmowych Mini Hollywood i p rzechodzi przez opuszczoną sceneriȩ na wzór meksykańskiej wsi.

Ten pustynny szlak  (PR-A 269), w większości płaski,  prowadzi wzdluż wyschniȩtego koryta rzeki, miejsca, gdzie nakrȩcono wiele westernów.

 

Piece z Lucainena de las Torres są jednym z najważniejszych śladów architektonicznych z epoki, w której Lucainena de las Torres odgrywała ogromną rolȩ w rozwoju gospodarczym prowincji. Wioska była głównym punktem wydobycia żelaza dostarczanego potem do Wysokich Pieców w Bilbao (Kraj Basków).

Zanim do tego doszło, piece zaczęto budować w 1900 roku,  w pobliżu stacji Lucainena. Rok później dobudowano kolejnych sześć pieców.

Każdy piec miał około 20 metrów wysokości, a jego możliwości wypalania wynosiły 50 ton rudy dziennie. Po wypaleniu żelazo załadowywano do wagonów, które transportowane były do stacji w Lucainena a stamtąd pociągiem do Agua Amarga.

Jednen z pieców został kompletnie wyremontowany z zachowaniem jego oryginalnej struktury. Piec wyposażony jest w schody, które umożliwiają wejście na samą górȩ, skąd można podziwiać piece i okolice  Lucainena. W okolicy znajduje siȩ parking.

Obecnie funkcje piecy są wyłącznie turystyczne. Są ciekawą atrakcją dla wszystkich, którzy chcą  dowiedzieć się więcej o historii wiosek w prowincji Almería.

 

Wizyta w jaskiniach w Sorbas jest wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Jest całkowicie różna od każdej innej jaskini odwiedziliśmy wcześniej, a to dlatego, że jest to jaskinia niezmieniona w swojej pierwotnej formie, bez przystosowanych dla turystów ścieżek, bez oświetlonych korytarzy.

Rzeczywiście ta jaskinia jest taka jaka jest....Podczas zwiedzania jej (z przewodnikiem, kaskiem i latarką), już wewnątrz, doznajemy wspaniałego i niesamowitego uczucia ....zarówno dzieci jak i dorośli, bawią się dobrze.  Trasa podstawowa jest dostȩpna dla wszystkich z normalną mobilnością.

Trasa podstawowa

Jest to trasa o niskim poziomie trudności i odpowiednio krótkim czasie zwiedzania. Wskazana nawet dla bardzo małych dzieci i osób starszych.

Trasa mieszana

Jest to trasa o średnim stopniu trudności i odpowiednio dłuższym czasie zwiedzania. Polecana dla tych, którzy  chcą połączyć speleologię i podziwianie jednocześnie wyjątkowego podziemnego krajobrazu.

Trasa techniczna

Jest to trasa o wysokim stopniu trudności ,i odpowiednio długim czasie zwiedzania, dla tych, którzy są wyszkoleni technicze w zakresie speleologii. 

Jaskinie w  Sorbas znajdują się w Parku Przyrody "Karst en Yesos de Sorbas". Jest to obszar pod chronioną prawną od dnia  18 lipca 1989r.

 

Wȩdrówki piesze

Niezbȩdne informacje o ciekawych szlakach w okolicy.

Szlaki w Lucainena de las Torres, Sierra Alhamilla

SL A 62 - Szlak kopalniany

Zielona ścieżka w Lucainena de las Torres

PR A 331 - Los Marchales

Szlaki Pustyni w Tabernas

PR-A 269 szlak pustynny

Zwiedzanie jaskiń w Sorbas

Jaskinie w Sorbas polożone są na obszarze Parku Naturalnego Karst en Yesos de Sorbas, gdzie znajduje siȩ ponad tysiąc wgłȩbień skalnych, ze stalaktytami i stalagmitami, i kilometrami grot wyrzeźbionych w gipsowych skałach.

Jazda konna

Przjażdżki konne po Parku Naturalnym Cabo de Gata. 

Wycieczki żaglówką po Cabo de Gata

Na pokładzie żaglówki o długości 11 metrów, poznasz najbardziej spektakularne zatoczki wybrzeży Parku Przyrody Cabo de Gata-Nijar. 

Oasys MiniHollywood

To był filmowy raj hollywoodzkich produkcji przez dwie intensywne dekady.

Motylarnia w Níjar

Piękny i kwiecisty ogród w Níjar, gdzie żyje około 300 egzotycznych motyli.

 

Trasy konne, które przebiegają przez Park Przyrody Cabo de Gata. Trasy o różnym czasie trwania i poziomie trudności dla zawodników na wszystkich poziomach.

Trasa La Rambla - 1 godzina

Trasa ta podąża ścieżką wyznaczoną w sposób naturalny przez wąwóz biegnący w pobliżu Cortijo 4 elementos. Jest odpowiednia dla początkujących i dzieci.

Trasa do stuletniegio drzewa oliwnego  - 1 godzina

Trasa polecana najbardziej doświadczonym jeźdźcom. Przechodzi przez część wąwozu do stuletniego drzewa oliwnego o niezwykłych rozmiarach.

Trasa Cala de Enmedio - 2 godziny

Trasa ta prowadzi przez góry do pięknej dziewiczej plaży o nazwie Cala de Enmedio. W zależności od obecności turystów na plaży, można jeździć wzdłuż brzegu, co jest wspaniałym doświadczeniem dla każdego jeźdźca.

Stara trasa kolejowa - 3 godziny

Trasa dla jeźdźców z dużym doświadczeniem. Jazda konna odbywa się wzdłuż starej linii kolejowej prowadzącej do Lucainena de las Torres. Następnie obok stuletniego drzewa oliwnego, aż do punktu dawnego załadunku rudy żelaza w Lucainena.

Trasa Cala del Plomo - 3 godziny

Plaża El Plomo to kolejna ze wspaniałych plaż, które można podziwiać w pobliżu Cortijo 4 elementos.  El Plomo to stara wioska, której plaża otoczona jest bujnymi skałami wulkanicznymi. Również podczas tej wycieczki istnieje możliwość jazdy wzdłuż plaży.

Trasa Llano de Don Antonio - 4 godziny

To najdłuższa trasa, która prowadzi do jednej z najważniejszych okolic sąsiedniej gminy Carboneras. Ta trasa daje możliwość lepszego poznania Parku Przyrody Cabo de Gata.

 

Ciesz się od 3 do 4 godzinnym czasem spȩdzonym na łodzi żaglowej Aize Bigarra, o długości 11 metrów i pojemności dla 7 pasażerów. Wypłyniemy z portu Carboneras aby nawigować po niesamowitych wybrzeżach Cabo de Gata.

Podczas żeglowania odwiedzimy północne wybrzeże Parku Narodowego Cabo de Gata, ciesząc się opowieściami kapitana od Playa de los Muertos do zatoki San Pedro.

Zrobimy jeden lub dwa postoje, aby popływać i nurkować w rajskich zatoczkach, pełnych podwodnego życia, które oferuje niezapomniane wrażenia. (Na łódzi dostępne są maski i rurki dla tych, którzy nie mają własnego sprzętu)

A jeśli chcesz żeglować, możesz czuć się częścią załogi statku przez kilka godzin, wykonując polecenia kapitana. 

Trasȩ można zaplanować zgodnie wspólnie z kapitanem, docierając nawet do Isleta del Moro i Los Escullos.

 

Tabernas, jedyna pustynia w Europie, autentyczny scenariusz amerykańskich westernów i spaghetti-westernów, stała się najbardziej oryginalnym parkiem rozrywki w basenie Morza Śródziemnego.

Oasys MiniHollywood organizuje autentyczne pokazy rodem z dzikiego zachodu, które odtwarzają klasyczne sekwencje z walk i pościgów konnych. Na terenie Oasys znajduje siȩ imponujący rezerwat zoologiczny z ponad 800 gatunkami zwierząt i 200 gatunkami roślin, basen i restauracja.

Tabernas był filmowym rajem Hollywood na przestrzeni dwóch intensywnych dekad, lat 60 i 70. Po jej scenariach przechadzali siȩ tacy znani aktorzy jak Clint Eastwood, Brigitte Bardot, Anthony Quinn, Claudia Cardinale, Alain Delon, Sean Connery, Raquel Welch, Orson Welles. Pustynia w Tabernas i jej unikalne, piękne i tajemnicze krajobrazy, były ṥwiadkiem krȩcenia scen do legendarnych filmów takich jak „Lawrence z Arabii”, „Kleopatra”, „Dobry, zły i brzydki”, " Śmierć miała cenę " czy  " Indiana Jones i ostatnia krucjata ".

W czerwcu 1997 roku zostało utworzone w OASYS Mini Holiwood zoo z ponad 200 różnymi gatunkunkami roślin, które znajduje się w samym sercu pustyni Tabernas gdzie jednak rośnie ponad 4000 drzew. Rezerwat Zoologiczny Oasys należy od początku do Iberyjskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (AIZA), które zrzesza najwybitniejsze ogrody zoologicznych w Hiszpanii i Portugalii, i którgo celem jest dążenie do tego by ogrody zoologiczne stały sie centrami odnowy roṥlinnej i edukacji ekologicznej. Ponadto Oasys jest częścią Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), które reprezentuje i zrzesza ponad 300 instytucji członkowskich z 35 krajów.

Strefa tematycznych basenów składa się z dużego basenu, drugiego ze zjeżdżalniami dla dzieci i jacuzzi dla dorosłych. Baseny są bezpłatne dla gości odwiedzających park.

Park tematyczny znajduje się zaledwie 25 km od obiektu Cortijo 4 Elementos.


Piękny i kwiecisty ogród w Níjar, około 300 egzotycznych motyli żyje i lata na wolności. To tutaj można obserwować i podziwiać wspaniały spektakl: narodziny i lot motyli.

Miejsce dla ludzi kochających przyrodę i dla tych, którzy doceniają subtelne piękno tych zwierząt, które latają pośród setek kwiatów, roślin, drzew, ścieżek i fontann.

Otwarte dla publiczności od ostatnich dni kwietnia, aby móc odkryć fascynującą metamorfozę Lepidoptera.

Dzięki krótkiej wycieczce z przewodnikiem, która trwa około 20 minut, dasz siȩ uwieść magii i pięknie tego  delikatnego i spektakularnego ekosystemu.

Po przybyciu do motylarni krótka, ale niezbędna wiedza na temat cyklu życia tych owadów jest dostarczana przez przewodnika, później można swobodnie chodzić po ogrodzie i podziwiać otoczenie.