Trasy konne wokół Cabo de Gata, Almería

 

Trasy konne, które przebiegają przez Park Przyrody Cabo de Gata. Trasy o różnym czasie trwania i poziomie trudności dla zawodników na wszystkich poziomach.

Trasa La Rambla - 1 godzina

Trasa ta podąża ścieżką wyznaczoną w sposób naturalny przez wąwóz biegnący w pobliżu Cortijo 4 elementos. Jest odpowiednia dla początkujących i dzieci.

Trasa do stuletniegio drzewa oliwnego  - 1 godzina

Trasa polecana najbardziej doświadczonym jeźdźcom. Przechodzi przez część wąwozu do stuletniego drzewa oliwnego o niezwykłych rozmiarach.

Trasa Cala de Enmedio - 2 godziny

Trasa ta prowadzi przez góry do pięknej dziewiczej plaży o nazwie Cala de Enmedio. W zależności od obecności turystów na plaży, można jeździć wzdłuż brzegu, co jest wspaniałym doświadczeniem dla każdego jeźdźca.

Stara trasa kolejowa - 3 godziny

Trasa dla jeźdźców z dużym doświadczeniem. Jazda konna odbywa się wzdłuż starej linii kolejowej prowadzącej do Lucainena de las Torres. Następnie obok stuletniego drzewa oliwnego, aż do punktu dawnego załadunku rudy żelaza w Lucainena.

Trasa Cala del Plomo - 3 godziny

Plaża El Plomo to kolejna ze wspaniałych plaż, które można podziwiać w pobliżu Cortijo 4 elementos.  El Plomo to stara wioska, której plaża otoczona jest bujnymi skałami wulkanicznymi. Również podczas tej wycieczki istnieje możliwość jazdy wzdłuż plaży.

Trasa Llano de Don Antonio - 4 godziny

To najdłuższa trasa, która prowadzi do jednej z najważniejszych okolic sąsiedniej gminy Carboneras. Ta trasa daje możliwość lepszego poznania Parku Przyrody Cabo de Gata.