Pokoje

Szlaki do trekkingu i rowerowe

Informacja o szlakach z mapą Gratis
Wynajem roweru 10€ / dzień
Transport do szlaków i powrót 10€ / osobę

 

Zielona Ścieżka w Lucainena de las Torres

Zielona Ścieżka powstała aby podtrzymać pamieć kopalnianej przeszłości wioski. Biegnie w miejscu dawnej linii kolejowej, którą przekształcono na scieżkę do spacerów i wycieczek rowerowych, podczas których można podziwia wspaniałą, otaczającą ją przyrodę. Zaczyna sie w Lucainena de las Torres, w miejscu byłej siedziby kopalnii (dziś to przedszkole) i kończy się na moście El Saltador w Rambla Honda. Ma długość 5,5km. Można przedłużyc trasę, kontynuując drogą z Rambla Honda do Polopos, o kolejne 7km.

SL A 62 - Kopalniana ścieżka
Szlak ma długość 6,3 km.  Zaczyna się przy Zielonej Ścieżce i wiedzie przez dawne kopalnie i piece kalcynacyjne. 8 ogromnych pieców świadczy o tym, jak ważna była działalność kopalniania dla wioski począwszy od 1894 roku. Po minięciu pieców trasa wiedzie przez wioskę i kończy się na Zielonej Ścieżce, którą dawniej transportowano wydobyte z kopalni żelazo z Lucainena do Aguamarga.

PR A 331 - Los Marchales
Szlak ma 13km. Jego pierwsza część biegnie przez całą Zieloną Ścieżkę, druga przez Rambla Honda i Rambla de los Morales i wznosi się do Parku los Morales. Podczas wzniesienia można obserwować, z jednej strony Peñon de los Morales, a z drugiej Park los Morales i la Vega de Lucainena de las Torres. Trasa kończy się spacerem po malowniczych uliczkach Lucainena de las Torres.

Inne szlaki:

Lucainena de las Torres do Turrillas - 8km

Lucainena de las Torres do Sorbas przez Cortijo la Cantona - 23km

Kopalnia i Piece wydobywcze - 2,5km

Zalecenia: Wygodne buty i odpowiednie ubranie w zależności od warunków pogodowych. Krem z filtrami UVA/UVB, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie glowy, woda w lecie. Aparat fotograficzny w ciagu całego roku.

Tor dla motocykli wyścigowych w Tabernas:

Długość: 4025 m. Odcinki proste: 2390 m. Szerokość max. toru: 12 m. Szerokość min. toru: 10 m. 13 zakrętów: 8 w prawo, 5 w lewo i jeden chicane. 14000 m2 paddocka. 20 boksów (6x8m) z prysznicem i ubikacją. Wieża kontrolna.  7000 m. dróg awaryjnych. Szpital w pobliżu. Bar: serwowane obiady, kawiaria z telewizją kablową. Wifi.